mazanec s mákem a višněmi

Potřebné ingredience
na těsto:500g hladké mouky,
1balíček droždí,
200 ml vlažného mléka,
175 g.měkkého tvarohu,
80 g. cukru,
2 vejce,
1 balíček vanilkového cukru,
1/2 lahvičky rumového aroma,
1PL citronového aroma.
na nápln:250 ml mléka,50g cukru,
špetka mleté skořice,
100 ml mletého máku,
2 PL strouhanky,
360 g okapaných kompotovaných višní,
250 ml kompotované štávy,
1/2 balíčku pudinku s vanilkovou příchutí.
Postup přípravy
2.na přípravu náplně rozmícháme v hrnci mléko s cukrem,skořicí,umletým mákem a strouhankou a za stáleho míchání přivedeme do varu.nápln odstavíme a necháme vychladnout.
3.podle návodu na obalu připravíme hutný puding,místo vody použijeme kompotovanou štávu.do teplého pudingu přimícháme okapané višně.
4.z nakynutého těsta vytvarujeme na pomoučněném vále a vyválíme obdelníkový plát asi 5 mm.makovou nápln rovnoměrně natřeme na těsto a navrch nalijeme puding s višněmi.těsto srolujeme zespoda nahoru a stočenou roládu vložíme do dortové formy o průměru 26 cm,které jsme vymazali a vysypali moukou.pečeme v předehřáté trobě. cca 65 min. horkozdusna trouba 145 C

vykynuté těsto,dáme na vál a vyválíme obdelník namažeme na to makovou směs a pak puding s visní a srolujeme do rolády.

maková směs a puding s višní je připraveno:-)

srolovanou nandáme na dortovou formu a dáme péct

tahle vypada hotový mazanec:-)dobrou chut
Chutnalo vám? Podělte se s přáteli o recept
Recepty mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé
Komentáře k receptu



























































